Fenntarthatósági oldalak
Jelentéseink
A jelentés a CIB Csoport magyarországi leányvállalataira és szervezeti egységeire vonatkozó információkat közöl. A jelentésben szereplő adatok csoportszinten értendők, kivéve, ahol kifejezetten jelezzük, hogy nem ilyen szintű adatokról van szó. A jelentés tartalmának kialakításakor nagymértékben támaszkodtunk az év során a külső és belső érintettekkel folytatott különböző egyeztetések eredményeire, a kiemelt témák meghatározása pedig a GRI jelentéstételi sztenderd követelményeinek megfelelően történt.
A jelentés elsődleges célja, hogy a CIB Csoport tevékenységében érintett felek számára áttekintést nyújtson a szervezet teljesítményéről és működéséről az őket leginkább érdeklő vagy érintő témák és kérdések szempontjából. Ennek megfelelően a jelentés a főbb stratégiai és vállalatirányítási eredmények mellett négy nagyobb témát jár körül részletesen, amely során az azonosított tizenegy lényeges ügyekre vonatkozó folyamatait és eredményeit is ismerteti:
- Vállalatirányítás és kockázatkezelés
- Társadalom
- Emberek
- Környezet és éghajlatváltozás
A négy fő fejezet is ennek megfelelően tagolódik: ismertetjük, hogy az adott téma hogyan illeszkedik a stratégiánkba és milyen irányítási módszert alkalmaztunk, majd bemutatjuk a 2022. évben elért főbb eredményeinket és a legnagyobb kihívásokat, azt, hogy milyen mértékben teljesültek a tavalyi célkitűzéseink, valamint a következő évekre vonatkozó új vállalásainkat.
- Jelentési időszaka 2022. naptári év
- Az előző “Üzleti és vezetőségi jelentés, nem pénzügyi beszámoló” 2022. március
- Jelentési ciklus: éves
- Alkalmazott jelentéstételi sztenderdek, útmutatók: Global Reporting Initaitive (GRI), Global Compact /Globális Megállapodás
- Az adatok érvényessége: az adatok a 2022. december 31-i helyzetet tükrözik, ettől eltérő jelzés hiányában.
Egyéb jogszabályi és egyéb útmutatások: 2014/95/EU uniós irányelv, a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény vonatkozó előírásaival összhangban (95/C. § (1)-(5) bekezdés és 134. § (5) bekezdés), a Budapesti Értéktőzsde Tőzsdei vállalatok számára készített nem pénzügyi jelentéstételi útmutatója, az Intesa Sanpaolo Csoport konszolidált nem pénzügyi kimutatása és iránymutatása.
A CIB Csoport konszolidált pénzügyi kimutatásaiban szereplő vállalatok:
- CIB Bank Zrt.
- CIB Lízing Zrt.
- CIB Rent Zrt.
- CIB Biztosítási Alkusz Kft.
- Recovery Zrt.
LÉNYEGES ÜGYEK AZONOSÍTÁSA ÉS AZ ÉRINTETTEK BEVONÁSA
A nem pénzügyi jelentés azokat a lényeges ügyeket és mutatókat veszi sorra, amelyek a tevékenység jelentős gazdasági, környezeti és társadalmi hatásait tükrözik, és lehetővé teszik az érintettek számára, hogy értékeljék a beszámolót készítő szervezet teljesítményét a tárgyidőszak során. Ezek a szempontok nem csupán a nem pénzügyi és fenntarthatósági jelentés központi elemét képezik, hanem a kockázatok és lehetőségek felismeréséhez és kezeléséhez is elengedhetetlenek, továbbá abban is fontos szerepet kapnak, hogy a vállalat a működése, és az érintett felek számára releváns kérdések tekintetében kialakíthassa a követendő stratégiát. Ennek érdekében a CIB Csoport a GRI standardokban előírt folyamatnak megfelelően évente frissíti lényegességi ügyeinek elemzését. 2022-ben a releváns ügyek priorizálásába aktívan be lett vonva a bank három kiemelt érintetti csoportja: munkavállalók, lakossági és vállalati ügyfelek és stratégiai média partnerek.
A CIB Csoport 2022-es lényegességi elemzési folyamata az alábbi fő fázisokra épült:
- a CIB Csoport tevékenysége által érintett felek meghatározásának felülvizsgálata;
- a CIB-csoport gazdasági, környezeti és társadalmi hatásainak felülvizsgálata
- a CIB Csoport és az érintettek szempontjából releváns, kiemelt témák, kérdések változásainak felülvizsgálata szekunder kutatás, iparági összehasonlító elemzés és az érintettektől kapott üzleti visszajelzések alapján;
- az anyavállalat által a hazai/nemzetközi dokumentumok, standardok és jogszabályok alapján készített elemzésekből származó iránymutatás;
- a témák rangsorolásának felülvizsgálata:
- belső és külső ESG-szakértők bevonása
- munkavállalói kérdőív
- lakossági és vállalati ügyfélkutatás
- strukturált interjú stratégiai média partnerekkel
- a lényegességi mátrix validálása:
- ESG Task Force (munkacsoport)
- vezérigazgató
- belső és külső ESG-szakértők és
- Az Intesa Sanpaolo fenntarthatósági jelentéstételi megközelítései és iránymutatásai
Fenntarthatósági jelentések
GRI megfelelés
- 2021: GRI standard 2021 „in accordance – Core”
- 2019: GRI G4 ”in accordance core”, önbesorolás
- 2018: GRI szabvány "in accordance core", önbesorolás
- 2017: GRI G4 "in accordance core", önbesorolás
- 2016: GRI G4 "in accordance core", önbesorolás
- 2015: GRI G4 „in accordance core”, önbesorolás
- 2014: GRI G4 „in accordance core”, önbesorolás
- 2013: GRI G4 „in accordance core”, önbesorolás
- 2012: GRI G3.1 „B szintű” megfelelés, önbesorolás
- 2011: GRI B: önbesorolás
- 2010: GRI B: önbesorolás
- 2009: GRI B+, független fél ellenőrizte, külső fél hitelesítette, független szakértői panel értékelte, GRI index
- 2008: GRI B+, független fél ellenőrizte, külső fél hitelesítette, GRI index
- 2007: GRI B: önbesorolás
Egyéb jelentések